BIP
25 Brygada Kawalerii Powietrznej
Strona Główna
Święto Powietrznej Jednostki Ewakuacji Medycznej
06.04.2018
Nowy Glinnik

6 kwietnia 2018 r. na placu apelowym kompleksu koszarowego w Nowym Glinnik odbył się uroczysty apel z okazji święta Powietrznej Jednostki Ewakuacji Medycznej.
 
Obchody rozpoczęły się o godz. 11.00 uroczystą mszą świętą koncelebrowaną przez księdza majora Roberta Dębińskiego w parafii wojskowej pod wezwaniem Świętego Józefa w Nowym Glinniku.
 
Główne uroczystości odbyły się na placu apelowym o godz. 12.00, gdzie meldunek od dowódcy uroczystości majora Marka Szymczyka, przyjął dowódca 25 Brygady Kawalerii Powietrznej pułkownik Adam Marczak.
 
Na uroczystość przybyła kadra dowódcza Brygady, dowódcy jednostek wojskowych wchodzących w struktury 25.BKPow, Prezes Tomaszowskiego Centrum Zdrowia oraz zaprzyjaźnieni żołnierze rezerwy na stałe związani z Powietrzną Jednostką Ewakuacji Medycznej. Wszystkich gości przywitał dowódca jednostki podpułkownik Paweł Peterwas.
 
Po podniesieniu flagi państwowej odczytano rozkazy o nadaniu wyróżnień. Była to okazja do odznaczenia żołnierzy medalami resortowymi, a  całoroczny trud i praca kadry  zostały docenione, poprzez wręczenie listów gratulacyjnych, przyznanie urlopów nagrodowych i pochwał. Z okazji przypadającego święta PJEM dowódca jednostki po raz pierwszy przyznał również Odznaki Pamiątkowe żołnierzom zawodowym,  którzy swoją długoletnią pracą zasłużyli się dla jednostki.
 
Następnym elementem uroczystości było przemówienie okolicznościowe ppłk. Peterwasa, w którym podsumował okres obchodzonego święta, podkreślając między innymi dorobek, wkład i zaangażowanie żołnierzy i pracowników resortu obrony narodowej. Słowa podziękowania i uznania do stanu osobowego jednostki skierował również dowódca Brygady życząc równocześnie sił i determinacji do dalszej wytężonej pracy i służby.
 
Elementem wieńczącym uroczystość była defilada wojskowa, przy akompaniamencie Orkiestry Wojskowej z Radomia, która uświetniła niniejszą uroczystość.
 
 
 
Tekst i zdjęcia: ppor. Bartosz Grzesło
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych