BIP
25 Brygada Kawalerii Powietrznej
Strona Główna
Ja, Żołnierz Wojska Polskiego, przysięgam...
11.06.2018
Leźnica Wielka

W dniu 8 czerwca 2018 roku w Garnizonie Łęczyca, 69 elewów, szkolących się w Ośrodku Służby Przygotowawczej w 1 batalionie kawalerii powietrznej w Leźnicy Wielkiej złożyło uroczystą przysięgę wojskową.
 
Uroczystość rozpoczęła się o godz. 11.45 na płycie lotniska w Garnizonie Łęczyca wprowadzeniem pododdziałów oraz kompanii honorowej. Po podniesieniu na maszt flagi państwowej i odśpiewaniu hymnu RP, do sztandaru wystąpiły 3 kolumny elewów składających przysięgę. Następnie, pełniący obowiązki Dowódcy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej pułkownik Sławomir Rutowicz wręczył wyróżniającym się w trakcie szkolenia żołnierzom listy gratulacyjne. W przemówieniu skierowanym do uczestników przysięgi płk Rutowicz życzył wytrwałości w kolejnych 3 miesiącach szkolenia oraz wyraził swoje przekonanie, że większość z elewów w przyszłości zasili szeregi jednostek podległych 25 Brygady Kawalerii Powietrznej.
 
Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła Orkiestra Wojskowa z Torunia, która wystąpiła w przygotowanym specjalnie na tę uroczystość repertuarze. Pokaz orkiestry był wyjątkowy, za co został przez wszystkich obecnych na uroczystości nagrodzony gromkimi brawami. Elewi zaprezentowali efektowny pokaz swojego wyszkolenia w zespołowym układzie walki wręcz z karabinkiem.
 
Zakończenie uroczystości zwieńczyła defilada pododdziałów z 1.bkpow i 1.dlot uczestniczących w uroczystości.
 
 
 tekst i zdjęcia : Sekcja Wychowawcza 1.bkpow.
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych