BIP
25 Brygada Kawalerii Powietrznej
Strona Główna
Przysięga elewów III turnusu służby przygotowawczej
20.10.2018
Tomaszów Mazowiecki

 

W dniu 20 października 2018r. w Tomaszowie Mazowieckim, odbył się uroczysty apel z okazji złożenia przysięgi wojskowej przez żołnierzy elewów III turnusu służby przygotowawczej.
 
Uroczystość rozpoczęła się przybyciem pododdziałów, zaproszonych gości oraz wprowadzeniem kompanii honorowej. Następnie o godzinie 11 dowódca uroczystości kpt. Robert Baliński złożył meldunek dowódcy 25 Brygady Kawalerii Powietrznej pułkownikowi Adamowi Marczakowi, który wraz z komendantem ośrodka ppłk. Piotrem Idusem dokonali przeglądu pododdziałów.
 
Po podniesieniu flagi Rzeczpospolitej Polskiej i odegraniu hymnu państwowego, Komendant Ośrodka przywitał przybyłych gości oraz podziękował żołnierzom za zaangażowanie w szkolenie i rzetelne wypełnianie postawionych zadań.
 
Kolejnym, a zarazem najważniejszym elementem apelu było złożenie przysięgi wojskowej przez elewów. Dowódca Brygady w swoim przemówieniu podkreślił, że: „złożenie przysięgi jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w życiu każdego żołnierza”.
 
Ostatnim elementem zbiórki była defilada wojskowa w oprawie orkiestry reprezentacyjnej Wojska Polskiego z Warszawy, która razem z wystawionym sprzętem batalionu stanowiła niezwykle widowiskowy element.
 
   
 
Tekst: mł. chor. Marek Pic
 
Zdjęcia: st. szer. Krzysztof Pająk
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych