BIP
25 Brygada Kawalerii Powietrznej
Strona Główna
Pluszak dla Kosowa
22.11.2018
PKW Kosowo

 

Pod takim hasłem dzieci ze szkół w Polsce zorganizowały zbiórkę pluszowych maskotek dla kosowskich uczniów. W efekcie zakrojonej na ogromną skalę akcji olbrzymie ilości pluszaków dotarły do Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Kosowie. Żołnierze przygotowali paczki przeznaczone dla dzieci w kosowskich szkołach składające się z maskotek przyborów szkolnych oraz słodyczy.
 
W dniu 21 listopada 2018r. delegacja polskich żołnierzy na czele z dowódcą PKW KFOR udała się z pierwszą partia paczek od dzieci z Polski dla uczniów w Kosowie do szkół serbskich i albańskich oraz przedszkola, położonych gminach Štrpce, Kacanik oraz Hani i Elezit.
 
W każdej z odwiedzonych placówek przedstawicieli PKW czekało bardzo ciepłe powitanie ze strony samych dzieci jak i kadry nauczycielskiej. Przekazując na ręce dzieci przygotowane prezenty dowódca PKW podkreślił, że są to maskotki podarowane ze szczerego serca przez "dzieci- dzieciom" mającej na celu podtrzymanie bardzo dobrych relacji między dziećmi z Polski a uczniami w Kosowie.
 
   
 

Tekst i zdjęcia: ppor. Paweł Budnik

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych