BIP
25 Brygada Kawalerii Powietrznej
Strona Główna
V EDYCJA BIEGU „SIÓDMAKA”
26.03.2019
7bkpow

 

26 marca 2019.r w 7 bkpow podległym 25 Brygadzie Kawalerii Powietrznej odbyła się piąta edycja Biegu” Siódmaka” w której udział wzięli żołnierze jednostek wchodzących w skład 25 Brygady Kawalerii Powietrznej oraz reprezentacje mundurowe z całego kraju. Do zawodów przystąpiło 400 uczestników. Bieg rozpoczął się o godzinie 11:00, na stadionie wojskowym w Tomaszowie Mazowieckim. Zawodnicy mieli do pokonania 7,7 km z przeszkodami terenowymi (jedną z trudniejszych przeszkód było przejście na drugi brzeg rzeki, co przy panującej niskiej temperaturze było dodatkowym utrudnieniem). Pomimo zmęczenia wśród uczestników panowała sympatyczna atmosfera z zasadami fair play, wszyscy ukończyli bieg. Na mecie każdy otrzymał pamiątkowy medal. Dowódca 25 BKPow i 7 bkpow pogratulowali wszystkim biorącym udział w zawodach a po podsumowaniu wyników wręczyli najlepszym nagrody, życząc aby w przyszłym roku w biegu siódmaka byli jeszcze szybsi. Zawody zakończyły się poczęstunkiem w postaci wojskowej grochówki przygotowanej przez żołnierzy kompanii logistycznej 7 batalionu kawalerii powietrznej.

 

Ostateczna klasyfikacja zawodów:

 

I. miejsce szer. Patryk Szypułowski z 7 bkpow z czasem 00,27
II miejsce szer. Tomasz KUNIKOWSKI 1 bkpow z czasem 00:29
III. miejsce st. szer. Andrzej Aradziewicz 18 Pułk Rozpoznawczy Białystok z czasem 00:30

 

Wśród kobiet zwyciężyła:
I. miejsce szer. Beata Szlązak z OSŻW Mińsk Mazowiecki z czasem 00:39
II miejsce szer. Aneta Wysokińska z OSŻW Mińsk Mazowiecki z czasem 00:43
III. miejsce szer. Anna Dziurdzia 25 batalion logistyczny z czasem 00:43

W kategorii najstarszy zawodnik na podium stanął st. chor. Sławomir Daras z 7bkpow ( żołnierz z 32 letni stażem służby).

 

Drużynowo najlepsi okazali się być żołnierze z 7 bkpow, na 2 miejscu - 1 bkpow i III miejsce przypadło żołnierzom z 7 dlot.
Zwycięzcom gratulujemy.

 

 

   

 

 

Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych