BIP
25 Brygada Kawalerii Powietrznej
Strona Główna
Laureaci konkursu organizowanego przez MON zrealizowali wygraną - skok w tandemie
18.06.2019
25 Brygada Kawlerii Powietrznej (25.BKPow)

18 czerwca dwóch 21 letnich studentów – laureatów III miejsca w konkursie organizowanym przez MON „Cybersecurity” zrealizowało wygrany skok w tandemie z instruktorami  wojskowymi. Adamowi został przydzielony instruktor z 6 BPD, natomiast Krzysztof swój lot realizował z kpt. Radosławem Szpotoniem z 25.BKPow. Zwycięzcy przeszli krótkie szkolenie, następnie odprowadzeni przez ekipy telewizyjne wsiedli do samolotu, żeby wykonać swój pierwszy skok. Studenci zgodnie stwierdzili, że było to niesamowite przeżycie.

Resort obrony narodowej był partnerem jednego z największych maratonów programowania tzw. hackatonu na świecie – Hack Yeah, który odbył się 24-25 listopada w Warszawie. Wojskowi specjaliści przygotowali dla uczestników zadanie w kategorii „Cybersecurity”. Wyzwanie MON podjęło 116 uczestników z 74 zespołów, w tym przedstawiciele drużyn, które zajmują czołowe miejsce w międzynarodowym rankingu zadania typu „Capture The Flag (CTF)”. Zespoły rywalizowały przez 24 godziny. To maksymalny czas kodowania przewidziany przez organizatorów Hack Yeah.

Dla zwycięskich zespołów przygotowane zostały nagrody pieniężne o łącznej wartości 60 tys. zł oraz dodatkowe nagrody - skok w tandemie ze spadochronem, rejs łodzią desantową, przejazd transporterem opancerzonym Rosomak oraz udział w kursie dla korespondentów wojennych.

 


Zobacz załączony dokument >>>
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych