BIP
25 Brygada Kawalerii Powietrznej
Strona Główna
Mecz Gortat Team vs Wojsko Polskie
17.07.2019
25 Brygada Kawlerii Powietrznej (25.BKPow)

13  lipca 2019 r. w łódzkiej Atlas Arenie został rozegrany mecz pomiędzy drużyną zawodnika NBA Marcina Gortata, a reprezentacją Wojska Polskiego. 

Charytatywny mecz, którego organizatorem była fundacja Marcina Gortata MG13 „Mierz Wysoko”, został rozegrany po raz ósmy. Na parkingu przed Atlas Areną  wszystkie osoby zainteresowane mogły zapoznać się ze sprzętem i uzbrojeniem będącym na wyposażeniu Wojska Polskiego. 

Elementem poprzedzającym mecz był przejazd zawodników wojskowymi pojazdami po centrum Łodzi. "Żolnierze! Wielkie brawa za to co robicie dla nas! - tymi słowami Marcin Gortat rozpoczął Wielki Mecz Gortat Team vs Wojsko Polskie. " W 8 meczu Gortat Team vs Wojsko Polskie zwyciężyli żołnierze. Jednak w tym meczu nie było przegranych. Cały dochód ze sprzedaży biletów został przekazany na cele statutowe Fundacji Marcina Gortata MG13Foundation

"Mierz Wysoko", która zajmuje się wsparciem weteranów Wojska Polskiego  i ich rodzin. Podobnie jak w poprzednich latach, tak i w tym roku Marcin Gortat wyróżnił najlepszych zawodników w wieku 9-13 lat, wyłonionych podczas Campów,  wyjazdem do USA na mecz ligi NBA.  Na meczu, panował ogrom emocji i  dobrej energii, było wiele zabawnych sytuacji, które zapewnili zawodnicy obu drużyn.

 

 

&