BIP
25 Brygada Kawalerii Powietrznej
Strona Główna
Ćwiczenie  SZWOLEŻER-17
01.02.2017
Wędrzyn

W dniach od 26 do 29 stycznia br. na poligonie w  Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Wędrzynie odbyło się ćwiczenie żołnierzy 1 batalionu kawalerii powietrznej pk. SZWOLEŻER-17
 
Szkolenie w pierwszych dniach poligonu realizowane było w oparciu o bojową strzelnicę piechoty, gdzie podczas strzelań szkolnych i bojowych z broni strzeleckiej doskonalono umiejętności ogniowe oraz wykonano rzut granatem bojowym.
 
Na pasie ćwiczeń taktycznych odbyły się strzelania sytuacyjne plutonów w obronie obozowiska oraz w trakcie zasadzki w wąwozie. Natomiast na ośrodku inżynieryjno-saperskim, żołnierze realizowali zajęcia z wykonywania okopów metodą wybuchową.
 
Podczas ćwiczenia taktycznego z wojskami pk. SZWOLEŻER-17 kawalerzyści z 1 batalionu kawalerii powietrznej potwierdzili swoją zdolność bojową. W ramach  ćwiczenia wykonywali strzelania sytuacyjne plutonów w warunkach dziennych  i nocnych. Dodatkowo realizowano zajęcia taktyczne, podczas których żołnierze doskonalili współdziałanie z komponentem lotniczym. Po wykonaniu desantu ze śmigłowców żołnierze przeprowadzili szturm na budynki Centralnego Ośrodka Zurbanizowanego w których zgodnie ze scenariuszem do ćwiczenia, znajdowali się członkowie grup dywersyjnych. Ćwiczono również elementy, takie jak: patrolowanie, organizowanie punktów kontrolnych oraz ochronę ludności cywilnej.

 
 

   

 

Zdjęcia: por. Sebastian Sarnociński

 

 

 

por. Krzysztof Kot


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych