BIP
25 Brygada Kawalerii Powietrznej
Strona Główna
Pożegnanie żołnierza w 1.dlot
06.02.2017
Leźnica Wielka 1.dlot

W dniu 31 stycznia br. w 1 dywizjonie lotniczym w Leźnicy Wielkiej pożegnano odchodzącego do rezerwy st. chor. szt. pilota Artura Kozłowskiego.

  

Starszy chorąży sztabowy pilot Artur Kozłowski swoją służbę wojskową rozpoczął jako kadet w Szkole Chorążych Lotnictwa przy Wyższej Oficerskiej Szkole Lotniczej w Dęblinie w 1987 roku. Po jej ukończeniu, dwa lata później został wyznaczony na stanowisko służbowe pilota klucza śmigłowców w 37 Pułku Śmigłowców Transportowych w Leźnicy Wielkiej. W 1995 roku przeniesiony do 1 Pułku Kawalerii Powietrznej na stanowisko pilota szwadronu. Następnie od roku 2000 służbę pełni w 1 dywizjonie lotniczym na stanowiskach: pilota, młodszego pilota, podoficera specjalisty.

 

St. chor. sztab. pil. Kozłowski uczestniczył w misjach poza granicami kraju w ramach Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Republice Iraku oraz w Islamskiej Republice Afganistanu.

   

St. chor. sztab. pil. Kozłowski wyszkolił wielu młodszych  lotników, był doskonałym instruktorem, wymagającym a równocześnie potrafiącym doskonale przekazać swoją ogromną wiedzę i doświadczenie.

  

   
 

Zdjęcia: Katarzyna Grzelak

st. chor. szt. Robert Hadam


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych