BIP
25 Brygada Kawalerii Powietrznej
Strona Główna
Zajęcia dla uczniów klas mundurowych oraz członków organizacji proobronnych
27.04.2017
Tomaszów Mazowiecki - 7bkpow

W dniu 27 kwietnia 2017 roku w 7 batalionie kawalerii powietrznej odbyły się zajęcia programowe ze szkolenia strzeleckiego z uczniami klas mundurowych oraz członków organizacji proobronnych.

  

W zajęciach wzięli udział uczniowie ze szkół: 51 Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki z Warszawy, Zespołu Szkół im. Kazimierza Kałużewskiego i Juliusza Sylli ze Zduńska Wola oraz Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach.

 

Ponadto w szkoleniu uczestniczyli członkowie z: Jednostki Strzeleckiej 5001 im. Dywizjonu Huzarów Śmierci z Rzeszowa, Jednostki Strzeleckiej 1031 im. Obrońców Lwowa z Piotrkowa Trybunalskiego, Jednostki Strzeleckiej 1003 z Warszawy, Związku Strzeleckiego z Radomia.

 

Zajęcia zorganizowano na podstawie Planu współpracy 7 batalionu kawalerii powietrznej z organizacjami pozarządowymi i innym partnerami społecznymi.

 

Młodzież szkoliła się, na podpunktach prowadzonych przez instruktorów z 7 batalionu kawalerii powietrznej m. in. z budowy broni strzeleckiej, zakładania masek MP-5 oraz praktycznie ze strzelania na urządzeniu treningowym do nauki i kontroli celowania TCW-97 „Cyklop”.

 

W czasie realizacji zajęć uczestnicy zapoznali się ze sprzętem i wyposażeniem indywidualnym żołnierzy „Drużynki 2017” w tym również moździerzem LM 60, granatnikiem MK 19, PPK Spike, Quad Honda, moździerzem M 98, armatą ZUR 23-2, RTS GROM i zestawem REGA-3.

 

Jednym z elementów był także pokaz systemu szkolno-treningowego do broni strzeleckiej „ŚNIEŻNIK”, gdzie zademonstrowano możliwości doskonalenia umiejętności strzeleckich i sposoby prowadzenia szkolenia na symulatorze.

 

Takie spotkania i zajęcia pozwalają przybliżyć młodzieży charakter służby oraz możliwości rozwoju w służbach mundurowych. Pozwalają również przygotować przyszłych kandydatów do służby wojskowej.

 

 

 

Zdjęcia: st. szer. Marcin Komenda

mł. chor. Marcin Reczycki


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych